Paveiktais projekta “Uz tālizpēti balstīta meža riska faktoru uzraudzības sistēma (ForestRisk)” ietvaros, vienošanās ar CFLA Nr. 1.1.1.1/21/A/040
Projekta ietvaros tika veiktas sekojošas aktivitātes un pārbaudītas lidar datu izmantošanas iespējas paaugstināta mitruma vietu noteikšanai mežā zem koku vainagiem:
1. Apkopoti references dati un Sentinel-1/ Sentinel-2 satelītattēli;
2. Pārbaudīta iespēja noteikt ūdens nosegumu zem koku vainagiem, izmantojot brīvpiekļuves lidara datus;
3. Analizētas mitro teritoriju digitālās vērtības salīdzinājumā ar blakus esošajām;
4. Apskatītas mitro teritoriju detektēšanas metodes zinātniskajās publikācijās;
5. Detaļās analizēts Slokas ezera apkārtnē esošais regulāri applūstošais mežs.
Attēli dabā no Slokas ezera apkārtnes apsekotās teritorijas:Att.1. Pavasarī ilgstoši applūdusī teritorija, kas vasarā izžuvusi. Att.2. Vēršupītes un Vecslocenes saplūšanas vieta, kas ir viens no applūduma izraisītājiem Slokas ezera apkārtnē.
Balstoties uz atziņām, kas tika iegūtas pēc hakatona dalībnieku veiktā pētījuma, kā arī augstāk minēto pētniecisko darbību aktivitātēm, kas balstītas uz lidar datu kopas izmantošanu applūstošo teritoriju noteikšanai mežā, turpmākajā pētījuma projekta posmā tiks veiktas audžu robežu korekcijas, pazīmju kopas papildināšana ar dažādiem multispektrālu un SAR datu indeksiem, izmantojot Sentinel-1 un Sentinel-2 datu laika rindas par garāku laika periodu. Šāda pieeja ar garāku satelītattēlu laika rindu izmantošanu varētu palīdzēt sekmīgi identificēt applūdušās vietas mežā teritorijās, kas aprakstīta vairākās zinātniskajās publikācijās un tiks pārbaudīta šī projekta ietvaros.Att.3. Mitrā teritorija, kas tika konstatēta 22.04.2022.
Att. 4. Mitrās teritorijas laika rinda.